Jak wysyłać emaile z GMaila w imieniu innego serwera?

Trwa migracja :/
Artykuł może wyświetlać się niepoprawnie
Przenoszę wpisy ze starego systemu. Niestety migracja wymaga ręcznych poprawek (czasu)

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy ustawić, traktuj jako alias?

 

Ustawienie Traktuj jako alias zaznaczone Ustawienie Traktuj jako alias odznaczone
Wiadomości wysyłane na adres określony w ustawieniu Wyślij pocztę jako pojawiają się nieprzeczytane w skrzynce odbiorczej. Wiadomości wysyłane na adres określony w ustawieniu Wyślij pocztę jako nie pojawiają się w skrzynce odbiorczej.
Wiadomości wysyłane na adres określony w ustawieniu Wyślij pocztę jako pojawiają się też w folderze Wysłane. Wiadomości wysyłane na adres określony w ustawieniu Wyślij pocztę jako pojawiają się też w folderze Wysłane.
Wiadomości, które otrzymujesz z adresu określonego w ustawieniu Wyślij pocztę jako, pojawiają się też w folderze Wysłane. Wiadomości, które otrzymujesz z adresu określonego w ustawieniu Wyślij pocztę jako, pojawiają się też w folderze Wysłane.
Jeśli otrzymasz wiadomość z adresu podanego w ustawieniu Wyślij pocztę jako i klikniesz w niej Odpowiedz, to w polu Do zostanie wstawiony Twój główny adres e-mail. Jeśli otrzymasz wiadomość z adresu podanego w ustawieniu Wyślij pocztę jako i klikniesz w niej Odpowiedz, to w polu Do zostanie wstawiony adres nadawcy.
Jeśli otrzymasz wiadomość z grupy używającej adresu, który masz podany w ustawieniu Wyślij pocztę jako, i klikniesz w niej Odpowiedz wszystkim, to w polu Do nie zostanie wstawiony adres grupy będącej nadawcą tego e-maila. Jeśli otrzymasz wiadomość z grupy używającej adresu, który masz podany w ustawieniu Wyślij pocztę jako, i klikniesz w niej Odpowiedz wszystkim, to w polu Do zostanie wstawiony adres grupy będącej nadawcą tego e-maila.

 

Przykład: Paweł jest asystentem Moniki i często musi wysyłać ze swojego konta (pawel@nazwa-firmy.pl) e-maile w jej imieniu. Używa do tego funkcji Wyślij pocztę jako z wpisanym adresem Moniki (monika@nazwa-firmy.pl). Jednocześnie Paweł i Monika codziennie ze sobą korespondują, co powoduje zamieszanie w jego skrzynce pocztowej – e-maile wysyłane przez Pawła do Moniki pojawiają się nieprzeczytane w jego skrzynce odbiorczej. Dodatkowo podczas odpowiadania na wiadomości od Moniki w polu Do Paweł widzi swój główny adres e-mail.

W tym przypadku Paweł powinien wyłączyć domyślne ustawienie Traktuj jako alias. Przy wyłączonym ustawieniu Traktuj jako alias e-maile od Pawła do Moniki będą się pojawiały w jego folderze Wysłane, a nie w skrzynce odbiorczej. Gdy Paweł utworzy odpowiedź na e-maila od Moniki, w polu Do zostanie wstawiony główny adres e-mail Moniki.

źródło: https://support.google.com/a/answer/1710338?ctx=gmail&hl=pl&authuser=0&visit_id=1-636310356759794837-1215337073&rd=1

 

 

 

 

Ciekawe? Newsletter?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze